Neaktivní letky

CO: DK_Thomsen
Počet členů: 6
Rok založení: 2006 (Silent Hunter)
Zaměření: Stíhací/Bombardovací
Web: https://silenthunter.cz

I když počátky Die Kapitäne začínají už na diskusním fóru na Jerius web, oficiálně vzniklo 6.9.2006. Většina z Nás jsou veteráni SH3, SH2, SH1 či dokonce Silent Service.

EDIT: V současné době letka v Rise of Flight nepůsobí

 

 

CO: Novotny
XO: Merten
Počet členů: cca 5 (změnu prosím nahlašte)
Rok založení: 2010
Válčící strana: Central
Zaměření: Stíhací/Bombardovací
Web: forum.1cs-letecka-skola.eu/index.php

   U rakousko-uherského armádního (k.u.k. Luftfahrtruppen) a námořního letectva (k.u.k. Seeflugwesen) sloužilo za Velké války více než 540 letců pocházejících z Českých zemí. Jména jako Rudolf Holeka, Josef Smetana, nebo Vilém Dvořák, byla vyslovována s velkým obdivem a jsou spjata s mnoha prvenstvími, zajišťujícími jim čestné místo v historii českého národa. Přesto je potkala po roce 1948 stejná cesta zapomnění, jako jejich frontové kamarády z I. a II. národního odboje a ani změna poměrů po roce 1989 v jejich případě nápravu nepřinesla.
Bylo proto jen otázkou času, než v komunitě vynikajícího leteckého simulátoru Rise of Flight z prostředí 1. světové války, vznikne česká virtuální letka C.aK. kommando. Proč právě C. a K. ? Jsme Češi a proto přece jen více tíhneme k tradicím a odkazům českých pilotů sloužících v C. a K. armádě. Připomínáme tím průkopnické počátky české aviatiky u nichž vesměs stáli čeští příslušníci C. a K. rakousko-uherského vojenského vzduchoplavectva, ale zároveň toto berme i jako velmi pozdní ocenění životního díla českých polních pilotů letců, bojujících na protilehlých frontách Velké války. V současnosti je letka složena převážně ze zkušených členů nejrůznějších squadron působících v simulátoru IL-2 Šturmovik, ale otevřena je komukoliv, kdo má chuť si zahrát v přátelském kolektivu a být členem squadrony hlásící se k odkazu našich prvních českých válečných letců.

Salute!

EDIT: Virtuální letka C.aK je v současné době neaktivní

 

CO: SS-AS_Bierglass
XO: SS-ASH_Kraken
Počet členů: 5
Rok založení: 2012
Válčící strana: Central
Zaměření: Stíhací/Bombardovací

Edit: V současné době z letky létá už pouze jediný člen a letka je dlouhodobě neaktivní.