DCS: Black shark

   DCS: Black shark představuje v současné době jediný plnohodnotný simulátor bitevního vrtulníku. Navíc se nejedná o žádný ohraný typ helikoptéry jako je dejme tomu AH64 Apache na americké a Mi-24 Hind na ruské straně, ale o moderní helikoptéru Ka-50, která je na první pohled prostě jiná - využívá totiž dva protiběžné souosé nosné rotory a osádku tvoří pouze jedna osoba - pilot. Chybí zde tedy střelec (operátor zbraňových systémů), o vše se stará pouze pilot. Produkt vznikl v dílnách Eagle dynamics a The fighter collection, kteří mají na svědomí nám všem důvěrně známý Lock On: Modern air combat (LOMAC) a Lock On: Flaming cliffs. To samo o sobě by nemělo nikoho nechat na pochybách s čím že to má tu čest.
   DCS: Black shark ovšem jde ve zpracování realističnosti ještě dál než jeho starší sourozenci. Největší změnou je jistě plně klikací 3D kokpit, diky němuž si např. můžeme vychutnat nahození motorů a naučit se celou startovní proceduru v Ka-50. DCS: Black shark nabízí nevídanou úroveň realismu se zřetelem na letovou dynamiku, modelování přístrojů a poškození, avioniku a zbraňové systémy. Výrazně vylepšena byla i umělá inteligence pozemních vozidel a helikoptér, stejně tak modely zbraní. Tento produkt v současnosti představuje vrchol letecké simulace na PC a je určený pro opravdové nadšence, kteří to myslí se simulací vážně.
   DCS: Black shark je revoluční simulátor a není skutečně určený pro každého. V současnosti nenajdete propracovanější, realističtější a obsáhlejší letecký simulátor (bitevního vrtulníku) určeného pro PC. Tvůrcům tohoto produktu nezbývá než poděkovat za to, že se do takto náročného projektu pustili a to i na úkor tržeb.

Minimální konfigurace :

Windows XP, odzkoušeno na Win 7,
procesor 2000MHz,
paměť 2048MB RAM,
grafická karta s 256MB RAM,
5.00GB volno na disku,
DVDROM

Diskusní fórum: https://dcs-uvp.cz/forum/

DCS: Black shark 2

   Vydání titulu DCS Black Shark 2 znamená uvedení nového standardu mezi bojovými vzdušnými PC simulátory na trh. DCS: Black Shark 2 je simulátor ruského útočného vrtulníku Ka-50 a pokračováním série . Jde o značně vylepšenou verzi původního DCS: Black Shark , která přináší množství nových funkcí. Kamov Ka-50"Black Shark" je unikátní a smrtící, jednomístná ruská bojová helikoptéra, která byla nasazena v bojích v severním Kavkaze. Kombinuje vysoce výkonný duální systém rotoru s arzenálem smrtících zbraní (řízené střely, rakety, bomby a 30 mm kanóny). Ka-50 je unikátní iv tom, že má vystřelovací sedadlo.

Diskusní fórum: https://dcs-uvp.cz/forum/