Ovládací panely


S přibývajícím vybavením pro letecké simulátory se náš domácí koutek začíná pomalu, ale nezadržitelně, měnit do podoby leteckého kokpitu. Jednou z dalších věcí, která nám ještě narušuje herní podobu, může být klávesnice počítače. Pokud chcete poněkud realističtější panel s klávesami, co nezabere tolik místa, řešení je zde.
 
 
 
MFD Cougar Pack

Podporované herní platformy: PC
Počet tlačítek: 20
Technologie propojení: kabelový
Rozhraní zařízení: USB
Barva: černá
 
Cena kolem 2000kč za jeden pár
 
 
 
 

THERMALTAKE A2418 FlareBoard

Technické parametry:

* Optimalizované taktické klávesy. 44 lehce přístupných kláves. 6 ovládacích specifických tlačítek
* Velká gumová oddělitelná předložka pod zápěstí
* Ergonomický design
* modře LED podsvícená
* USB (instalace plug and play
* lehce přenositelné

Cena kolem 500kč

 

 

Cyber Snipa GamePad 2

   Nejedná se o kompletní klávesnici typického rozměru, nýbrž o výběr těch nejpoužívanějších kláves, se kterými se v obvyklých hrách můžeme setkat. Redukovaný počet kláves je stavěn na míru spíše hráčům First Person Shooters her, tedy stříleček, nicméně při vhodném srovnání lze díky dostatečnému počtu tlačítek využít i pro realtime strategie a jiné hry, které kupříkladu nabízejí možnost rekonfigurace kláves. Ergonomickému rozložení dominuje klasické rozšířené "Téčko" písmen W-A-S-D, s okolními Q a E pro dodatečný pohyb doprava a doleva. Nechybí pak ani deset čísel pro výběr zbraní, funkční klávesy F1-F4 a ovládání hlasitosti. Celkové uspořádání klávesnice umožňuje velice rychlou odezvu ve hře. Klávesnice je připojena USB konektorem. Cena kolem 750kč

 

 

 

 

A4Tech G100

   Firma A4tech je známá především jako tvůrce velice kvalitních periferií s bezkonkurenčním poměrem cena/výkon. Tentokrát přináší profesionální herní USB klávesnici s podporou mnohých zajímavých a praktických funkcionalit.
   A4tech G100 je speciální klávesnice, která se sice nehodí pro kancelářskou práce, ale nabízí nedostižný komfort při hraní snad všech dnešních her. Její zásadní předností je přítomnost pouze čistě herních kláves a to s možností použití čtyř předem předdefinovaných herních setů. Dále klávesnice opravdu kompaktních rozměrů disponuje čtveřicí speciálně zvětšených kláves, které se používají především pro pohyb v akčních hrách.
   Za velice užitečné lze také považovat voděodolný design, který usnadňuje údržbu. Mnohé potěší integrované ovládání audia S možností snadné regulace kdykoliv během hraní.
   Pro snadnější orientaci jsou klávesy pro pohyb (standardně W, A, S a D) odlišeny barevně a jsou to ony zmíněné zvětšené klávesy. Profesionální herní klávesnice A4tech G100 je určena pro populární rozhraní USB. Provoz klávesnice je možný ihned po zapojení a to bez nutnosti instalace jakýchkoliv ovladačů. Cena kolem 300kč.

 

Logitech G13 gamebo​ard

   Logitech G13 je speciální herní ovladač atypického pojetí a Wave designu od společnosti Logitech. Jedná se o jakousi mini-klávesnici s 25programovatelnými klávesami a praktickým joystickem. Barevné provedení je černé a v přední části má ovladač podložku pro zápěstí gelového provedení s látkovou úpravou.
   Zařízení spojuje funkčnost klávesnice a gamepadu. Nabízí lepší ergonomii, stabilní konstrukci a protiskluzovou úpravu díky gumovým nožičkám a celkové váze. S jeho použitím můžete hrát především akční hry mnohem pohodlněji a snadněji. Software, který je součástí balení, též obsahuje režimy pro dnešní populární hry jako World of Warcraft, Lord of the Rings Online, Call of Duty 4 a další. Spolu s předvolenými režimy bude použití ovladače naprostou hračkou.
   Všechny funkce je možné přesně přizpůsobit individuálním potřebám každého hráče pro tu kterou hru. Ovladač též disponuj vnitřní pamětí pro až pět herních profilů spolu s makry. Další zajímavou součástí je též informační displej, který umožňuje například zobrazení herních statistik jako zásahy, systémové informace nebo zprávy od ostatních hráčů.
   Zařízení se připojuje k počítači přes port USB a nevyžaduje žádné baterie. Cena něco přes 2000kč.