IL-2 Šturmovik

CO: 336thFS_Eda (Eda ICQ:254 461 767)
XO: 336thFS_BlueL (Bluel ICQ:281 803 233)
Počet členů: 3
Rok založení: 2011
Válčící strana: Spojenci - USAF

   Já jsem Eda a spolu s Bluelem jsme před nějakou dobou odešli, kvůli sporům s velením, od největší české „modré“ letky, od 1st Czech lions a založili letku novou. Naší historickou předlohou se stala, pro její činnost nad protektorátem, americká 336th Fighter Squadron. Máme zkušenosti i potenciál k "agresivnímu růstu" a proto pokud jsou mezi vámi piloti, kteří chtějí zkusit něco nového: Ozvěte se! 
   Nechceme být letkou plnou individuálně skvělých pilotů, ale chceme být nejlepším týmem. Nebudeme "rytíři nebes" protože ti již vymřeli. Chceme létat tak, jak si to bude situace a cíle mise na virtuálním nebi vyžadovat. Jsme obyčejní lidé s obyčejným životem a obyčejnými problémy. Avšak stále jsme schopni konstruktivní komunikace a práce, to co z 336th FS vznikne nezáleží jen na nás, zakladatelích, ale hlavně na Vás co se přidáte!
Aktuálně se věnujeme akcím v rámci Squad challange a vzdušným bojům na ADW. Navázali jsme také kontakty s 310. stíhací a 311. československou bombardovací (virtuální) perutí RAF.

CO: BP_Tyrl
XO: BP_Rychla_nozdra
Počet členů: 12
Rok založení: 2004
Zaměření: Stíhací/Bitevní/Bombardovací
Web: www.blackpanthers.cz/

   Ačkoli by se mohlo zdát, že náš název vznikl opičením se po WT, jest pravdou, že vznikl používáním obrázku černého pantera ve skoku, nalezeném na spitu 152.squadrons umístěné v Bengálsku. Tento letoun byl pak označen bílými pruhy na křídlech. Tyto jsme také používali, nicméně díky přisleplíkům z okolních letek jsme byli donuceni přejít na pruhy tyrkysové. Jsou dostatečně rozeznatelné v boji a nedochází již k záměně s černobílými kříži nepřítele. Hlavním důvodem vzniku letky byla stále vzrůstající potřeba spolupráce, již veřejný TS nemohl zaručit, plus snaha vytvořit server, který by se odlišoval od tehdy oblíbených masomlejnů, případně super-speciál-hardcore záležitostí pro masochisty.
   Nejčastěji jsme k zastižení na domácím nebi: BlackPanthers_Dedicated. Snažíme se, aby byl co nejrealističtější a to jak do planesetu, tak i do skladby map. Na své si přijdou jak stíhači, tak bitevníci a bombardéři. Cílů bývá na mapách sdostatek a převážně bývají umístěny tak, aby bombardéry nebyly jen lovnou zvěří honičů score. Úlitbou hratelnosti je pak ikonka na mapě (bez ní většina pilotů netuší, kde se nalézá) a speedbar. (Ne u všech letadel je pilot schopen na jedno kouknutí odečíst všechny potřebné údaje z budíků, jako je tomu u Bf.) Server bývá nejobsazenější v letecké dny, což je středa a neděle od 20:00 - 24:00. Tou dobou bývá zaručena přítomnost tří až čtyř letek, takže každý návštěvník si přijde na své.

CO: LionCZ
XO: Sajonez, Skip
Počet členů: cca 190
Rok založení: 15.9.2012
Zaměření: Stíhací/Bombardovací
Web:
https://www.csaf.eu/

Czechoslovak Armed Force působí v simulátoru War Thunder, ale svoji působnost rozšiřuje i na IL-2 Šturmovik. Zde provádí tréninky a účastní se i komunitních speciálek. CSAF se skládá z 6-ti nezávislých operačních skupin s vlastním velením a taktické letky Raven pro létání ve Full Real a ostatních simulátorech.

 

CO: Loch
XO: III./JG1_Voyager
Počet členů: 4
Rok založení: 2012
Válčící strana: Luftwaffe
Zaměření: Bombardovací/bitevní
Web: www.letka.estranky.sk

   Pred 4. rokmy sme sa volali No 122 a po rozpadnuti sme boli zasa ako Gruppe I./KG66 (Letka Orel-Bomber-Geshwader) a teraz sme ako Gruppe I./KG66 (III./JG1-Bomber-Geshwader). Co znamena ze patrime ako bitevno/bombardovacia skupina ku III./JG1. Hlavne sa zameriavame na strategicke ciele ktore sa daju bud znicit v bitevnikoch alebo bombardovat v Bombroch. Najdete nas urcite na nejakych dobrych serveroch a z oznacenim Z6.

 

CO: I/JG1_Adler
XO: I/JG1_Lori
Počet členů: 15
Rok založení: 2000
Válčící strana: Luftwaffe
Zaměření: Stíhací
Fórum: www.tapatalk.com/groups/jasta6/i-jg1-oesau-f16/

   I/JG1 je dobrovolna zaujmova skupina virtualneho lietania, ktora plne odsudzuje prejavy nacizmu, fasizmu, rasovej neznasanlivosti a xenofobie. Akekolvek znaky tzv. Tretej Ríse ako napr. Orol so swastikou v pazuroch sa na tejto stranke, alebo fore vyskytuju vylucne v zaujme historickej presnosti a nemaju nic spolocne s politickymi nazormi clenov virtualnej letky I/JG1 "Oesau".
   Virtualna letka I/JG1 bola zalozena v roku 2000 Rakusanom Michaelom Schumacherom, menovcom prveho velitela skutocnej Jagdgeschwader 1. Jej clenovia pochadzali z viacerych krajin, no v sucasnosti je zlozena len zo slovenskych pilotov, ale klasifikuje sa ako "ceskoslovenska". Sme aktivni najma na virtualnych on-line vojnach a skriptovanych dogfight serveroch, pretoze preferujeme kooperaciu, realizmus a snazime sa co najviac priblizit k pocitom skutocnych pilotov prvej i druhej svetovej vojny. Nasou najvacsou prioritou je prezitie a zaroven splnenie ciela misie. Uprednostnujeme timovu spolupracu pred osobnymi statistikami. Lietanie chapeme aj ako oddych a prilezitost vypnut a preto si radi "zakrutime" na rychlej dogfightovej mape.

CO: III./JG1_Willy
XO: III./JG1_D3JAVU
Počet členů: 10
Rok založení: 2013
Válčící strana: Luftwaffe
Zaměření: Stíhací, JABO
 

   Sme nová virtuálna letka lietajúca mocnú Luftwaffe. Fungujeme od prelomu rokov 2013/2014. Lietame hlavne typ Messerschmitt Bf 109 a Focke Wulf 190, no ked treba pomôct podvesíme aj bomby. Lietame hlavne takticky, žiadne krútenie v 100 metroch nad zemou ako zvykne polovica letcov na dogfightových servroch. Dbáme na úspech misie, ochrana bombardérov a zničenie vzdušného ciela je u nás prioritou. Rekrutácia u nás je otvorená do neurčita.

CO: -
XO: Letka13/Jopo
Počet členů: 22
Rok založení: 2004
Zaměření: Stíhací/Bombardovací/JABO
Web: www.letka13.sk

CO: ?
XO: ?
Počet členů: ?
Rok založení: ?
Válčící strana: ?
Zaměření: ?
Web: www.lztrvw.wz.cz

   Sme skupina nadšencov venujúcich sa bezmotorovému /výhľadovo snáď aj motorovému/ lietaniu v Trnavskom aeroklube. Keďže termické počasie nieje vždy dostupné a taktiež cez týždeň musíme bohužiaľ chodiť do práce, v týchto ťažkých dňoch lietame online simulátor Il2-1946. Sú medzi nami borci s niekoľkoročnou skúsenosťou s virtuálnym lietaním ale aj začiatočníci, takže s nami zažijete vážne súboje, ale aj ľahké zostrely.

CO: 311_Rampa
XO: 310_Podrs
Počet členů: 37
Rok založení: 2006
Válčící strana: Spojenci
Zaměření: 310. Stíhací, 311. bombardovací
Web: www.311raf.com

  Chtěli bychom oprášit zašlou slávu odvážných mužů, kteří za druhé světové války sváděli na obloze tvrdé boje. Tuto možnost nám, alespoň částečně dává simulátor IL 2 Sturmovik. Létáme výhradně na straně spojenců a naší snahou je napodobovat realitu nejen ve virtuálním vzduchu, ale i organizací a fungováním squadrony na zemi. Proto jsou u nás piloti rozděleni do organizovaných formací, máme své velitele, které ostatní respektují, máme hodnosti, které přidělujeme na základě dosažených úspěchů nejen v boji. Zkrátka, snažíme se - pokud možno věrně - kopírovat život našich vzorů, československých letců bojujících proti hitlerovskému nacismu ve druhé světové válce. A je to pro nás nejenom zábava, ale také poděkování těmto hrdinům tmavomodrého světa.

CO: 312_Satan
XO: 312_Karl
Počet členů: 27
Rok založení: 2001
Válčící strana: Spojenci
Zaměření: Stíhací
Web: www.312raf.com

   Jelikož ctíme odkaz československých válečných letců, důležitých akcí se účastníme výhradně na straně Spojenců. To neznamená, že bychom vůbec nelétali na německých nebo japonských letadlech. Střílení po Spitfirech nebo Lavočkách, na kterých létali i naši piloti, je nám ale přeci jen trochu proti srsti. Snažíme se co nejvíce přiblížit realitě, a proto létáme s nastavením full real, pouze s povoleným speedbarem. Dogfight servery bereme jen jako trénink a přípravu na naší hlavní činnost - coop mise. Kromě běžných coopů létáme kampaně typu VEF, AFW, ADW atd… Maximální důraz klademe na schopnost spolupráce. Věříme že létání ve dvojici nebo skupině je nejen mnohem zábavnější, ale i mnohem účinnější než sólo. Snažíme se v rámci perutě i navenek udržovat přátelskou a uvolněnou atmosféru. Koneckonců nejde o život jako ve skutečné válce, ale o zábavu. :-)

CO: 606_Tempik
XO: 606_Vocko
Počet členů: 12
Rok založení: 2005
Válčící strana: Spojenci
Zaměření: Stíhací/Bombardovací
Web: www.no606.8u.cz/

   Jsme perutí spojeneckou, složenou ze stíhací letky a letky stíhacích bombardérů. Všichni naši piloti jsou dobrovolníky, stejně jako tomu bylo, na začátku 2. sv. války, u perutí RAF s čísly 600 a výše. Víceméně, v našich podmínkách, dodržujeme organizaci perutě RAF, s jejími hodnostmi, vyznamenáními a strukturou jednotlivých letek.
Nejsme váleční piloti, ale IL 2 nám dal možnost okusit trochu z toho napětí v boji, úspěchů i porážek. A hlavně se bavit!

CO: OREL_Ninos
Počet členů: 23
Rok založení: 2006
Zaměření: Stíhací
Web: www.letkaorel.eu

   Naše letka je otevřená všem co si rádi zalítají tento simulátor „IL-2 Šturmovik 1946“ a chápou tuto hru jako recesi a ne jako podporu jedné či druhé strany dob druhé světové války. Naše heslo je „KDO SI HRAJE, NEZLOBÍ“. Bohužel ne všechny naše manželky to chápou, a proto prosíme o trpělivost s námi chlapy-nebo snad kluci co si občas hrají na piloty.

CO: RH_Pergner_cz
XO: RH_Svagi_cz
Počet členů: cca 4
Rok založení: 2010
Válčící strana: Luftwaffe
Zaměření: Stíhací
Web: www.rudelhunde.xf.cz

  "Rudel Hunde" v němčině znamená "Smečka psů". Tento název myslím přesně vystihuje charakter naší letky. Jde o volné společenství virtuálních pilotů, létajících převážně na stíhacích strojích Luftwaffe. Veškerý volný čas, a není ho mnoho, věnujeme lítání v leteckém simulátoru "IL-2 Sturmovik 1946". Jedinou odměnou nám je kolektivní dobrý pocit z vydařeného bojového letu. Iniciály RH v názvu letky také symbolicky vyjadřují naši příslušnost k lidem se zvláštní krevní skupinou, milujících lítání a historii a kteří propadli kouzlu volného prostoru.

CO: SR_Warrior
XO: SR_Potkan
Počet členů: 15
Rok založení: 2012
Válčící strana: Luftwaffe
Zaměření: Stíhací
Web: https://skyrats.webnode.sk/
Forum: https://skyrats.forumieren.com/

   Sme mladá letka založená začiatkom roku 2012. Zakladajúcimi členami boli SR_Warrior a SR_Potkan. Neskôr sa naša letka rozrástla o ďalších členov SR_Yetam, SR_EaSyNo a SR_Jelen. V dnešnej dobe máme už 15 členov zo Slovenska aj Česka. Naša letka sa špecializuje hlavne na Luftwaffe či už stíhače tak aj bombre,alebo proste to na čo je zrovna nálada. Lietame prakticky všetko čo nám IL2 1946 ponúka. Nájsť nás lietať môžete na viacerých českých aj zahraničných serveroch no najčastejšie na servery Letky Orel. Sme partička bláznivých ludí, ktorý lietajú hlavne pre zábavu. Ak si rovnaký blázon a nadšenec do virtuálneho lietania radi ťa príjmeme medzi seba.Tešíme až sa stretneme na virtuálnom bojisku.

CO: TriDuby_Hvosco
Počet členů: 18
Rok založení: 2007
Zaměření: Stíhací/Bitevní/Bombardovací
Web: www.letkatriduby.sk

   Sme vyznavači leteckého simulátora – hry, Il-2 Šturmovik, ktorí sa radi stretajú a strieľajú vo všetkých kútoch virtuálneho neba, od hostov podobne postihnutých jedincov až po populárne a frekventované servre ako napr. Black Panthers. Názov letky, TRI DUBY, vyjadruje našu naviazanosť na nezabudnutelnú etapu histórie československého letectva – pôsobenie 1. čs.stíhacieho pluku v čase Slovenského národného povstania, na letiskách Tri Duby a Zolná, ktorú môžme virtuálne prežívať vďaka neskutočne skvelej práci chalanov z Letky 13, ktorí vyrobili do hry mapu Slovenska z obdobia SNP. To, že sme z Troch Dubov však neznamená, že sedláme len Lavočky. Nájdete nás prakticky vo všetkom čo má krídla. Od Pearl Harbour, cez Maltu, až po Murmansk. Modrí či červení, stíhame a sme stíhaní, bombardujeme a sme bombardovaní. V zúrivých dogfightoch, točíme, stúpame a padáme spolu. Kryjeme si chrbty či kašleme na seba. Pre relax či adrenalín, pre ego či spoluprácu, pre slávu, pre dobrú zábavu, šklbeme pákami, kopeme do pedálov, trimujeme, točíme hlavami, riadiac sa zákonom zostrel abo buď zostrelený…

Záznamy: 1 - 15 ze 15