Lock-ON

CO: 312_Satan
XO: 312_Karl
Počet členů: 27
Rok založení: 2001
Válčící strana: Spojenci
Zaměření: Stíhací
Web: www.312raf.com

   Jelikož ctíme odkaz československých válečných letců, důležitých akcí se účastníme výhradně na straně Spojenců. To neznamená, že bychom vůbec nelétali na německých nebo japonských letadlech. Střílení po Spitfirech nebo Lavočkách, na kterých létali i naši piloti, je nám ale přeci jen trochu proti srsti. Snažíme se co nejvíce přiblížit realitě, a proto létáme s nastavením full real, pouze s povoleným speedbarem. Dogfight servery bereme jen jako trénink a přípravu na naší hlavní činnost - coop mise. Kromě běžných coopů létáme kampaně typu VEF, AFW, ADW atd… Maximální důraz klademe na schopnost spolupráce. Věříme že létání ve dvojici nebo skupině je nejen mnohem zábavnější, ale i mnohem účinnější než sólo. Snažíme se v rámci perutě i navenek udržovat přátelskou a uvolněnou atmosféru. Koneckonců nejde o život jako ve skutečné válce, ale o zábavu. :-)

V současné době létá letka DCS

 

CO: Charlie
XO: -
Počet členů: 6
Rok založení: 2013
Zaměření: -
Web:
https://www.blackeagles.cz/
 
Jsme fanoušci virtuálního hardcore létání. Létáme především na bitevníku A-10C. To ale neznamená že o další stroje nemáme zájem, naopak budeme rádi když se k nám přidá více pilotů různých strojů. Našim cílem je létat mise organizovaně jako skupina a poskytovat začátečníkům rady.

 

CO: SVK_FOX
Počet členů: 8
Rok založení: 2003
Zaměření: Stíhací
Web: https://www.svk-squadron.com/?page_id=9

SVK-Squadron vznikla v roku 2003 ako 1. Virtuálna letka lietajúca na simulátore LockOn, ktorý je označovaný ako predchodca súčasného Digital Combat Simulator – DCS. Letka prešla mnohými zmenami a bola a je domovom desiatok českých aj slovenských virtuálnych pilotov, ktorých spájala láska k letectvu a lietaniu. Virtuálny priestor umožňuje  nadšencom amatérom, VFR pilotom, či vojenským pilotom vo výslužbe napĺňať svoje sny a lietať na strojoch ako Su-27, F-15, Su-25 a mnoho ďalších.

CO: =BA=OzN0H (white #1)
XO: =BA=kami (white #2)
Počet členů: 11
Rok založení: 2009
Zaměření: Akrobatická
Web: virtualne.bielealbatrosy.sk/

   Letka Biele albatrosy vznikla v polovici roku 2009 zlúčením virtuálnych letiek 2.Sqn_CSAT lietajúcich simulátor LockOn Flaming Cliffs na stroji Mig-29S Fulcrum a v.ALCA Display team lietajúcich na stroji L-159 ALCA. S novým menom došlo aj k prechodu na nové lietadlo, L-39CM s letovým modelom Su-27. Hlavným zámerom letky je poukázať na legendárny slovenský akrobatický tým Biele Albatrosy a robiť tak v podstate in memoriam (na pamiatku) tejto letke aby ľudia nezabudli, akú vzácnosť sme kedysi na Slovensku mali. Postupne pribúdali ale bohužiaľ aj odbúdali noví piloti čím sa dosť často menila zostava a tak vznikali aj problémy ohľadom pozícií vo formácii, pretože lietať bez leadera, pravého či ľavého krídla je vážne nemožné a tak formácia zďaleka ako formácia nevyzerá. Je nevyhnutné mať vždy obsadené všetky pozície vo formácii, pretože jeden je závislý na druhom a o tom vlastne lietanie skupinovej akrobacie je.