Páky


  Není pochyb o tom, že přídavné letecké páky zvyšují komfort, dokonalejší prožitek simulovaného letu, případně umožňují rychlé a snadné trimování. V některých případech jsou dokonce téměř nezbytné. Pronásleduješ manévrujícího prudce klesajícího soupeře, vyklesáš během krátké chvilky přes 1000m a najednou Ti začne špatně nastavený motor Tvého Fokkera VIIF kašlat. Jak teď co nejrychleji na klávesnici ,,naťukat" to zatracené SHIFT + cosi než se Ti motor odporoučí nadobro a přitom nespustit oči ze soupeře během zuřivého souboje? Hoď tyto starosti za hlavu a vyber si některá z řešení přídavných leteckých pák.

 

Saitek Pro Flight Throttle Quadrant

   Přestože je Throttle Quadrant prodáván samostatně, jedná se o poměrně specializovaný doplněk k leteckým joystickům firmy Seitek. Throttle Quadrant je boxem se třemi samostatnými pákami, které ještě obohatí realistický zážitek z leteckých simulátorů. Obsahuje tři samostatné páky, které mohou být využity k ovládání plynu, řízení úhlu vztlakových klapek, případně korekci větru vyvážením směrovky a podobně. Kromě toho disponuje třemi třípolohovými přepínači. K počítači se ovladač připojuje přes rozhraní USB 2.0, dodávané ovladače podporují operační systém Microsoft Windows 2000 a XP. Nechybí podpora rozšířeného SST (Saitek Smart Technology) programování, ve kterém lze detailně nastavit chování ovladače nebo tvořit vlastní herní profily.
Cena kolem 2000Kč
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

CH Products Throttle Quadrant USB

   CH Products plynový kvadrant je určen pro všechny příznivce autentické letecké simulace vyžadující asymetrické ovládání pohonné jednotky u jednomotorových i vícemotorových letounů. Plynový kvadrant může zastoupit i funkci zpětného tahu motorů a celkem 12 dalších funkcí lze zastoupit na dvousměrové flip/flop spínače přímo na základně plynové páky. Snadné přestavení koncovek ovládání plynu lze libovolně přizpůsobit požadavkům (např. konfiguraci dvoumotorového letounu Piper Seneca v uspořádání 2x plyn, 2x stavitelná vrtule, 2x ovládání směsi.
Cena kolem 6000kč
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

CH Products PRO THROTTLE USB

   CH Products nabízí též plynovou páku v uspořádání jednoho motoru, jenž je vhodná jak pro bojové simulátory, pilotáž vrtulníků, tak také pro letouny GA osazené přípustí bez stavitelné vrtule. Pokud žádáte levorukou plynovou přípust, oceníte rovněž značný počet různorodých funkcí, vícero tlačítek pro ukládání dalších funkcí přímo na joystick a také komunikaci s využitím editoru Control Manager. Vhodné zejména pro piloty vrtulníků, pro piloty ULL a bojové simulátory vyžadující více funkcí na plynovém kvadrantu za úřčelem co možná nejefektivnějšího ovládání úkonů i spínačů v kokpitu.
Cena kolem 5500kč

 

 

 

 

 

Gametrix ECS

Hotas ruské produkce je jedním z mnoha výrobků https://www.gametrix.cz/
Cena kolem 1700kč

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Thrustmaster TWCS Throttle

Precizní plynový pedál Thrustmaster TWCS Throttle, PC pro herní nadšence je perfektně vybaven a obsahuje 5 základních os a jednu klapku na plyn, 2 osy pro mini-stick, manuální přepínač kormidla s 15° úhlem a opětovným centrováním a rotační anténu. Možno doladit konektorem pro volitelné externí pedály TFRP s 3mi osami. 14 tlačítek s panoramatickým 8mi směrným pohledem PoV na Hat Switch.

Cena kolem 1700 Kč