Virtuální pilot

Nastavení OpenTracku/TIRu

 
Návod pro nastavení OpenTracku v PlanetSide 2 od hráče PetSild
 
 
Jestli PS2 něco vytknout, tak určitě mizernou podporu joysticků a moderních periférií, jako je headtracking technologie nebo budoucí VR. Více omezení přišlo až v posledních třech letech vývoje hry, asi kvůli cheaterům došlo k zásadním omezením použití sw třetích stran, naštěstí ne úplně dostatečně. V současné době v PS2 nelze použít jednoduchou emulaci myši přímo pomocí OpenTrack či TrackIr. Emulovaný kurzor přestane reagovat na pohyb v hlavní hře a to platí i pro virtuální osy pomocí vJoy, proto je nutné použít jinou metodu. Raději tedy přikládám návod s obrázky, které jsou pro více uživatelů srozumitelnější.

Začnu přípravou Opentracku, kde si vytvoříte nový profil, nebo kopii již vytvořeného.

V input zvolit Pointracker 1.1 a output vybrat Joystick emulation, v jeho nastavení vyskočí okno s odkazem na stažení vJoySetup.exe, který klidně hned nainstalujte a pro jistotu
provést restart systému.


Ještě se vrátím k OT options, v záložcea Output se musí Osa Yaw, Pitch a Roll přepnout na Disabled, kvůli identifikaci vJoy os změnit následující:

X = Yaw
Y = Pitch + invertStejné nastavení X,Y,Z křivek, potřeba doladit individuálně:


Některé funkce jako je Relative translation jsou naprosto zbytečné vypnout.


Accela nastavení:


Součástí vJoy je utilita Monitor, která ukáže správnou reakci důležitých os na virtuální zařízení Device #1 se musí hýbat po zapnutí Start tlačítka v OT.


Teď další důležitý krok je nainstalovat šikovnou utilitu JoyToKey, která povely od vJoy převádí na tlačítka nebo emulaci myši.
Ve finále tahle kombinace dokáže spolupracovat s PS2.

JoyToKey: joytokey.net/en/download

Nyní musí reagovat pohyb OT v menu JTK, stačí jen vybrat v záložkách ten správný virtuální Joystick, blikají barevně šipky ve sloupcích,
které zatím nemají přiřazenou žádnou funkci.


Teď máte tři možnosti rozhlížení se v kokpitu.

1. Převést pohyb na tlačítka (jako čtyřsměrný klobouček).
2. Emulací myši podmíněný držením tlačítka.
3. Volné rozhlížení emulací myši s nastavením samo přídrže, to má trochu nevýhodu... pohyb se musí táhnout v daném směru, jinak se pohled automaticky vycentruje.

Nyní stačí pohybu hlavy přidělit správnou funkci. V řádku Stick1 klikněte 2x na přiřazení funkce daného směru, pro pochopení obrázky všech třech možností.

1.


2.


3.


Vzor jak vypadá finální první varianta:


Jako bonus lze použít zoom na osu Z, pomocí Stick 2 funkce třeba klávesa C a stejně tak provést v PS2.

Aby tohle vše fungovalo je potřeba namapovat klávesy v samotné hře, pro základní ovládání ala klobouček přiřadíte směrové šipky kláves.
Pro emulaci myši je vše nastaveno v základu.


Ještě doplním… při emulaci myši je třeba šoupátko Flight Vehicle Sensitivity snížit na hodnotu 0, jinak by se rozhlížení pletlo zároveň do ovládání stroje!


Pokud jste na konci návodu a úspěšně se rozhlížíte v kokpitu Mosquita nebo Reavera, tak vám upřímně blahopřeji. Tvůrce hry doposud ignoruje žádosti uživatelů mít možnost integrovanou HT nativně, tak lze alespoň použít mojí na pohled složitou metodu, zato po několika minutách nastavení citlivosti bude fungovat docela dobře.

Po tak vyčerpávající soustavě nespočtu utilit, bude snad návod někomu užitečný.
hoj 
 
Pet

Vyhledávání

© 2013 Všechna práva vyhrazena.

Vytvořeno službou Webnode