BLOG
Letecký simulátor Rise of Flight již několik let stojí mimo zájem jeho tvůrců a tak nové doplňky a grafická vylepšení do hry tvoří jeho komunita hráčů. Modifikací pro singleplayer existuje již bezpočet, bohužel drtivá většina modifikací vyžaduje přepnutí hry do režimu MODS ON, ve kterém se nemůžete připojit na běžné servery v multiplayeru. Přesto zde existuje několik modifikací, které fungují i v defaultním režimu hry MODS OFF.
Pokračování článku naleznete ZDE
Profesionální herní ovladač Saitek Pro Flight Throttle Quadrant (dále jen TQ) není třeba nijak podrobně představovat. Trh s herními ovladači se vyvíjí relativně pomalu a tak i po mnoha letech je TQ na našem trhu stále jediné cenově dostupné zařízení pod 2000kč, které umožní hráči plynule ovládat další tři osy. Vztlakové klapky, bohatost palivové směsi, ovládání chladičů, naklápění listů vrtule, ovládání motorů vícemotorových letadel, možností je spoustu a komu tři osy nestačí, může si skládat TQ modulárně vedle sebe, nebo stupňovitě za sebe.
Toto zařízení má jediné slabé místo, jeho potenciometry neoplývají dlouhou životností a do dvou let se projeví jejich degradace jemným kmitáním os. Neustálé přeblikávání procentuální hodnoty osy na monitoru nebo pocukávání pák v kokpitu působí poměrně rušivě, mnoho lidí nad tím mávne rukou a létají dál, než by koupili TQ nový. Téměř neřešitelná situace ale nastane tehdy, když je uživatel nucen svůj simulátor přeinstalovat a namapovat funkce na zařízení znovu. Na opotřebovaném TQ pak neustále kmitají všechny tři osy a namapovat konkrétní funkci pouze na jedinou je nadlidský úkon. Nemluvě o situaci, když máte takové opotřebované TQ zapojené vedle sebe dva nebo více.
Pokračování článku naleznete ZDE
Pokračování recenze zde: https://www.virtualnipilot.cz/blog/vibracni-podlozka-kw-901-jetseat/
Pokračování recenze zde: https://www.virtualnipilot.cz/blog/bezdratovy-headtracking/

Pokračování recenze zde: https://www.virtualnipilot.cz/blog/herni-kreslo-dx-racer/
KinoTip
Řada lidí považuje Sky Crawlers za nudný film, kde se skoro nic neděje a pořádnou dávku akce aby jeden pohledal. Prima facie tomu tak je a příznivci bezduché akční řežby ve stylu Pearl Barbor by se filmu měli vyhnout obloukem. Takový názor je však více než povrchní a svědčí o naprostém nepochopení filmu, protože Sky Crawlers vyžadují velkou dávku divákovy pozornosti (o zapnutém mozku ani nemluvím). Sky Crawlers, podobně jako třeba Voices of a Distant Star, nestojí na leteckých soubojích, jakkoli jsou pro zápletku důležité, ale na mezilidských vztazích válečných pilotů bojujících ve zdánlivě nekonečné válce. Kdyby Jan Svěrák natočil Tmavomodrý svět v podobném duchu, mohl si odnést Oscara.
Sky Crawlers jsou výjimečným filmem, na který budou diváci vzpomínat ještě dlouho po jeho shlédnutí, protože nejde o další plytkou hollywoodskou břečku, ve které pro samou akci pro děj nebo – nedejbože – hlubší úvahy o čemkoli zůstal nějaký prostor. Důkazem toho je i nominace na Zlatého lva na filmovém festivalu v Benátkách v roce 2008 a zisk Future Film Festival Digital Award tamtéž, nebo nominace na Cenu japonské Akademie za nejlepší animovaný film z roku 2009 a další ocenění, získaná na filmovém festivalu Sitges 2008.
Celou recenzi filmu si můžete přečíst zde: https://fantasyplanet.cz/clanek/the-sky-crawlers-anime